Hirose Electric Co Ltd MDF7-26D-2.54DSA(56)
MDF7-26D-2.54DSA(56) picture photo
Mfg. Part Number
MDF7-26D-2.54DSA(56)
Brief Description
CONN RECEPT 26POS DOUBLE GOLD
Datasheet Download
MDF7-26D-2.54DSA(56).pdf
Availability of MDF7-26D-2.54DSA(56)
QUANTITY
MDF7-26D-2.54DSA(56) Order Process
Ship out your order
Specifications of MDF7-26D-2.54DSA(56)
Internal Part NumberEIS-MDF7-26D-2.54DSA(56)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDF7-26D-2.54DSA(56)
Related LinksMDF7-26D-2, MDF7-26D-2.54DSA(56) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
MDF7-26D-2.54DSA(56) Details Description
Related parts for MDF7-26D-2.54DSA(56)
IC FLASH 1MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF 15V 1A SOT-23 datasheet.pdf
OSC VCXO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf