Hirose Electric Co Ltd MDF72F-25S-2.54DSA(29)
MDF72F-25S-2.54DSA(29) picture photo
Mfg. Part Number
MDF72F-25S-2.54DSA(29)
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN RCPT 25POS 2.54MM
Datasheet Download
MDF72F-25S-2.54DSA(29).pdf
Availability of MDF72F-25S-2.54DSA(29)
QUANTITY
MDF72F-25S-2.54DSA(29) Order Process
Ship out your order
Specifications of MDF72F-25S-2.54DSA(29)
Internal Part NumberEIS-MDF72F-25S-2.54DSA(29)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDF72F-25S-2.54DSA(29)
Related LinksMDF72F-25S-, MDF72F-25S-2.54DSA(29) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
MDF72F-25S-2.54DSA(29) Details Description
Related parts for MDF72F-25S-2.54DSA(29)
JUMPER-H1506TR/A3049R/H1504TR 2" datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.8A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 10W +/-15V 333MA datasheet.pdf
SLIDE CAP WHT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
IGBT 1200V 84A 431W SOT-227 datasheet.pdf