Taiyo Yuden MDKK2020T1R5MM
MDKK2020T1R5MM picture photo
Mfg. Part Number
MDKK2020T1R5MM
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.35A 133 MOHM
Datasheet Download
MDKK2020T1R5MM.pdf
Availability of MDKK2020T1R5MM
QUANTITY
MDKK2020T1R5MM Order Process
Ship out your order
Specifications of MDKK2020T1R5MM
Internal Part NumberEIS-MDKK2020T1R5MM
Material - CoreMetal Composite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating1.35A
Current - Saturation1.9A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)133 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDKK2020T1R5MM
Related LinksMDKK202, MDKK2020T1R5MM Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
MDKK2020T1R5MM Details Description
Related parts for MDKK2020T1R5MM
FIXED IND 2.7MH 40MA 47.3 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ADJ 2.1A SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 0804 datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.05UH T65 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf