Taiyo Yuden MDKK2020T2R2MM
MDKK2020T2R2MM picture photo
Mfg. Part Number
MDKK2020T2R2MM
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.2A 165 MOHM
Datasheet Download
MDKK2020T2R2MM.pdf
Availability of MDKK2020T2R2MM
QUANTITY
MDKK2020T2R2MM Order Process
Ship out your order
Specifications of MDKK2020T2R2MM
Internal Part NumberEIS-MDKK2020T2R2MM
Material - CoreMetal Composite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating1.2A
Current - Saturation1.65A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)165 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDKK2020T2R2MM
Related LinksMDKK202, MDKK2020T2R2MM Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
MDKK2020T2R2MM Details Description
Related parts for MDKK2020T2R2MM
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 36W datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 48V datasheet.pdf