ITT Cannon, LLC MDM-15PH004P
MDM-15PH004P picture photo
Mfg. Part Number
MDM-15PH004P
Brief Description
MICRO-D RCPT 15POS PIN 24" WIRE
Datasheet Download
MDM-15PH004P.pdf
Availability of MDM-15PH004P
QUANTITY
MDM-15PH004P Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-15PH004P
Internal Part NumberEIS-MDM-15PH004P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions15
Length2.0' (609.6mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-15PH004P
Related LinksMDM-15, MDM-15PH004P Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-15PH004P Details Description
Related parts for MDM-15PH004P
KIT LEGEND 30 TILES RED datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LAMP INCAND S-8 BAYONET 28V datasheet.pdf