ITT Cannon, LLC MDM-15PH006M2
MDM-15PH006M2 picture photo
Mfg. Part Number
MDM-15PH006M2
Brief Description
MICRO-D RCPT 15POS PIN 36" WIRE
Datasheet Download
MDM-15PH006M2.pdf
Availability of MDM-15PH006M2
QUANTITY
MDM-15PH006M2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-15PH006M2
Internal Part NumberEIS-MDM-15PH006M2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions15
Length3.0' (915mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-15PH006M2
Related LinksMDM-15, MDM-15PH006M2 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-15PH006M2 Details Description
Related parts for MDM-15PH006M2
IC REG BUCK INV -5V 0.2A 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 1POS .187 TAB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 7.2A SOT-223 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 150CM BLACK datasheet.pdf