ITT Cannon, LLC MDM-25PH006M2
MDM-25PH006M2 picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25PH006M2
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO-D RCPT 25POS PIN 36" WIRE
Datasheet Download
MDM-25PH006M2.pdf
Availability of MDM-25PH006M2
QUANTITY
MDM-25PH006M2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25PH006M2
Internal Part NumberEIS-MDM-25PH006M2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions25
Length3.0' (915mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25PH006M2
Related LinksMDM-25, MDM-25PH006M2 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25PH006M2 Details Description
Related parts for MDM-25PH006M2
FIXED IND 12NH 450MA 140 MOHM datasheet.pdf
IC FILTR BUILDNG BLK QUAD 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC +/-15V +/-25MA SIP datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 4POS W/PIN datasheet.pdf
BACKSHELL DB9 METALIZED PLASTIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf