ITT Cannon, LLC MDM-25PH034L
MDM-25PH034L picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25PH034L
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 25POS PIN 8"
Datasheet Download
MDM-25PH034L.pdf
Availability of MDM-25PH034L
QUANTITY
MDM-25PH034L Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25PH034L
Internal Part NumberEIS-MDM-25PH034L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions25
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25PH034L
Related LinksMDM-25, MDM-25PH034L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25PH034L Details Description
Related parts for MDM-25PH034L
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 51POS PIN 18" WIRE datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MCU 32BIT 256KB M4 PRO2 64QFN datasheet.pdf
OSC MEMS 66.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf