ITT Cannon, LLC MDM-25SH001P
MDM-25SH001P picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25SH001P
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 25POS SKT 18" YEL
Datasheet Download
MDM-25SH001P.pdf
Availability of MDM-25SH001P
QUANTITY
MDM-25SH001P Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25SH001P
Internal Part NumberEIS-MDM-25SH001P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions25
Length1.50' (457.2mm)
Shielding-
ColorYellow
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25SH001P
Related LinksMDM-25, MDM-25SH001P Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25SH001P Details Description
Related parts for MDM-25SH001P
IC DRIVER DUAL LOW SIDE 8DIP datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 30A DO203AB datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 62 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 11A ZNR datasheet.pdf