ITT Cannon, LLC MDM-25SH029F
MDM-25SH029F picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25SH029F
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 25POS SKT 10" YEL
Datasheet Download
MDM-25SH029F.pdf
Availability of MDM-25SH029F
QUANTITY
MDM-25SH029F Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25SH029F
Internal Part NumberEIS-MDM-25SH029F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions25
Length0.833' (254.00mm, 10.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25SH029F
Related LinksMDM-25, MDM-25SH029F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25SH029F Details Description
Related parts for MDM-25SH029F
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
LED BARGRAPH 10-SEG HE RED/GRN datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .55-.98"20PC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
GUIDE RAIL 280MM HEAVY datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 9POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf