ITT Cannon, LLC MDM-31PH003M2
MDM-31PH003M2 picture photo
Mfg. Part Number
MDM-31PH003M2
Brief Description
MICRO-D RCPT 31POS PIN 18" WIRE
Datasheet Download
MDM-31PH003M2.pdf
Availability of MDM-31PH003M2
QUANTITY
MDM-31PH003M2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-31PH003M2
Internal Part NumberEIS-MDM-31PH003M2
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions31
Length1.50' (457.2mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-31PH003M2
Related LinksMDM-31, MDM-31PH003M2 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-31PH003M2 Details Description
Related parts for MDM-31PH003M2
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 10NS 176TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
POWER MODULE POWERLINE SERIES datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 108MHZ 8SO datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf