ITT Cannon, LLC MDM-31PH025F
MDM-31PH025F picture photo
Mfg. Part Number
MDM-31PH025F
Brief Description
MICRO 31POS PIN 10"
Datasheet Download
MDM-31PH025F.pdf
Availability of MDM-31PH025F
QUANTITY
MDM-31PH025F Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-31PH025F
Internal Part NumberEIS-MDM-31PH025F
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions31
Length0.833' (254.00mm, 10.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-31PH025F
Related LinksMDM-31, MDM-31PH025F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-31PH025F Details Description
Related parts for MDM-31PH025F
RES SMD 430K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V TSOT23-5 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
WIRE SHIELD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 85MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 2.54MM T/H datasheet.pdf