ITT Cannon, LLC MDM-31SH009K
MDM-31SH009K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-31SH009K
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 31 F 24" YEL JACKS
Datasheet Download
MDM-31SH009K.pdf
Availability of MDM-31SH009K
QUANTITY
MDM-31SH009K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-31SH009K
Internal Part NumberEIS-MDM-31SH009K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-31SH009K
Related LinksMDM-31, MDM-31SH009K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-31SH009K Details Description
Related parts for MDM-31SH009K
IC MPU Z180 6MHZ 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 1.74M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
THYRISTOR 275V 80A SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB16 M32 datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 155.52MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D SUB MA 17W2 SOLDER CUP S4 MOUN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 100 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf