ITT Cannon, LLC MDM-31SH013F
MDM-31SH013F picture photo
Mfg. Part Number
MDM-31SH013F
Brief Description
MICRO 31C S 48" YEL FLOAT
Datasheet Download
MDM-31SH013F.pdf
Availability of MDM-31SH013F
QUANTITY
MDM-31SH013F Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-31SH013F
Internal Part NumberEIS-MDM-31SH013F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-31SH013F
Related LinksMDM-31, MDM-31SH013F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-31SH013F Details Description
Related parts for MDM-31SH013F
IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14DIP datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.5X3MM 7.87" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
TRANSFORMER 1500VRMS 1CT:2 1:2CT datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR W/PB SOT123-4 datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS CABLE SKT datasheet.pdf