ITT Cannon, LLC MDM-37PH048B-1E
MDM-37PH048B-1E picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37PH048B-1E
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 37 PIN 48" SCRLOCK ASSB
Datasheet Download
MDM-37PH048B-1E.pdf
Availability of MDM-37PH048B-1E
QUANTITY
MDM-37PH048B-1E Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37PH048B-1E
Internal Part NumberEIS-MDM-37PH048B-1E
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37PH048B-1E
Related LinksMDM-37P, MDM-37PH048B-1E Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37PH048B-1E Details Description
Related parts for MDM-37PH048B-1E
CONN HEADER 23POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
LAMP LED 12V 22 SERIES YELLOW datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 W/SHTDWN 28SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 13VC SOT553 datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 50K SPI 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf