ITT Cannon, LLC MDM-37SH001K
MDM-37SH001K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37SH001K
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 37POS SKT 18" YEL
Datasheet Download
MDM-37SH001K.pdf
Availability of MDM-37SH001K
QUANTITY
MDM-37SH001K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37SH001K
Internal Part NumberEIS-MDM-37SH001K
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions37
Length1.50' (457.2mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37SH001K
Related LinksMDM-37, MDM-37SH001K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37SH001K Details Description
Related parts for MDM-37SH001K
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
6800UF 35V 18X40 datasheet.pdf