ITT Cannon, LLC MDM-37SH001L
MDM-37SH001L picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37SH001L
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 37POS SKT 18" YEL
Datasheet Download
MDM-37SH001L.pdf
Availability of MDM-37SH001L
QUANTITY
MDM-37SH001L Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37SH001L
Internal Part NumberEIS-MDM-37SH001L
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions37
Length1.50' (457.2mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37SH001L
Related LinksMDM-37, MDM-37SH001L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37SH001L Details Description
Related parts for MDM-37SH001L
CONN COVER FRONT 16POS MT .100 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 WW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
1MM DDR3DIMM LSP VLP VT PF 240CK datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 100V 15A TO262 datasheet.pdf