ITT Cannon, LLC MDM-37SH003K
MDM-37SH003K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37SH003K
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO-D PLUG 37POS SKT 18" WIRE
Datasheet Download
MDM-37SH003K.pdf
Availability of MDM-37SH003K
QUANTITY
MDM-37SH003K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37SH003K
Internal Part NumberEIS-MDM-37SH003K
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions37
Length1.50' (457.2mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37SH003K
Related LinksMDM-37, MDM-37SH003K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37SH003K Details Description
Related parts for MDM-37SH003K
CAP FILM 0.018UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 220K OHM 6SIP datasheet.pdf
METRAL HDR RA PWR 5X6 datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TIMING LINE CARD 64-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
Connector Header 13 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf