ITT Cannon, LLC MDM-37SH026K
MDM-37SH026K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37SH026K
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 37POS SKT 8" YEL
Datasheet Download
MDM-37SH026K.pdf
Availability of MDM-37SH026K
QUANTITY
MDM-37SH026K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37SH026K
Internal Part NumberEIS-MDM-37SH026K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions37
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37SH026K
Related LinksMDM-37, MDM-37SH026K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37SH026K Details Description
Related parts for MDM-37SH026K
Connector Header 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPPLY BIAS LN 10-UMAX datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SMD 28POS ZPD datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
500 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf