ITT Cannon, LLC MDM-37SH028L
MDM-37SH028L picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37SH028L
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 37POS SKT 12" YEL
Datasheet Download
MDM-37SH028L.pdf
Availability of MDM-37SH028L
QUANTITY
MDM-37SH028L Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37SH028L
Internal Part NumberEIS-MDM-37SH028L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions37
Length1.00' (304.80mm, 12.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37SH028L
Related LinksMDM-37, MDM-37SH028L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37SH028L Details Description
Related parts for MDM-37SH028L
LED 7-SEG 10.9MM CA RED RHD datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
CAP ARRAY 470PF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7T 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 20W DIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HIGH DURABILITY HOOD WITH INTEGR datasheet.pdf
CAP CER 510PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf