ITT Cannon, LLC MDM-37SHC10P
MDM-37SHC10P picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37SHC10P
Brief Description
MICRO 37C S 30" WHT JACKP
Datasheet Download
MDM-37SHC10P.pdf
Availability of MDM-37SHC10P
QUANTITY
MDM-37SHC10P Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37SHC10P
Internal Part NumberEIS-MDM-37SHC10P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37SHC10P
Related LinksMDM-37, MDM-37SHC10P Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37SHC10P Details Description
Related parts for MDM-37SHC10P
IC SUPRVSR 2.70V OPN DRAIN SOT23 datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 4K OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE 8SO datasheet.pdf
CONN SPRING 50POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
IC FLEXPC CLK PROGR P4 56-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf