ITT Cannon, LLC MDM-51PH034F
MDM-51PH034F picture photo
Mfg. Part Number
MDM-51PH034F
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 51POS PIN 8"
Datasheet Download
MDM-51PH034F.pdf
Availability of MDM-51PH034F
QUANTITY
MDM-51PH034F Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-51PH034F
Internal Part NumberEIS-MDM-51PH034F
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions51
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-51PH034F
Related LinksMDM-51, MDM-51PH034F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-51PH034F Details Description
Related parts for MDM-51PH034F
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 300MA 280 MOHM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 100MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT PROTRUDING 3POS SOLDER datasheet.pdf
ADC 12BIT 500KSPS 1CH SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 22K OHM 18DRT datasheet.pdf