ITT Cannon, LLC MDM-51PH034L
MDM-51PH034L picture photo
Mfg. Part Number
MDM-51PH034L
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 51POS PIN 8"
Datasheet Download
MDM-51PH034L.pdf
Availability of MDM-51PH034L
QUANTITY
MDM-51PH034L Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-51PH034L
Internal Part NumberEIS-MDM-51PH034L
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions51
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-51PH034L
Related LinksMDM-51, MDM-51PH034L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-51PH034L Details Description
Related parts for MDM-51PH034L
RES SMD 1.58 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1.2-20 UNF-2A 20MA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS CABLE PIN datasheet.pdf
ATTENUATOR 30 DB DC 18GHZ datasheet.pdf