ITT Cannon, LLC MDM-51SH034F
MDM-51SH034F picture photo
Mfg. Part Number
MDM-51SH034F
Brief Description
MICRO 51POS SKT 8"
Datasheet Download
MDM-51SH034F.pdf
Availability of MDM-51SH034F
QUANTITY
MDM-51SH034F Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-51SH034F
Internal Part NumberEIS-MDM-51SH034F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions51
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-51SH034F
Related LinksMDM-51, MDM-51SH034F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-51SH034F Details Description
Related parts for MDM-51SH034F
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
SW ROTARY SP RED TIP SM KNOB datasheet.pdf
IC MUX 2:1 3.3V ECL 8-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 8.64K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 18POS datasheet.pdf
TSOP-32 II STENCIL datasheet.pdf
CAP FILM 0.00047 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf