Vishay/Dale MDP1403150RGE04
MDP1403150RGE04 picture photo
Mfg. Part Number
MDP1403150RGE04
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14DIP
Datasheet Download
MDP1403150RGE04.pdf
Availability of MDP1403150RGE04
QUANTITY
MDP1403150RGE04 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDP1403150RGE04
Internal Part NumberEIS-MDP1403150RGE04
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMDP
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.750" L x 0.250" W (19.05mm x 6.35mm)
Height0.155" (3.94mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDP1403150RGE04
Related LinksMDP1403, MDP1403150RGE04 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MDP1403150RGE04 Details Description
Related parts for MDP1403150RGE04
JUMPER-H1506TR/A2015A/H1504TR 2" datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 25NS 8SOIC datasheet.pdf
DEKAFIX GW 6 MARKED 59 50/CD datasheet.pdf
CAP ALUM 14000UF 20% 35V FLATPCK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS RA GOLD datasheet.pdf
RES 221 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 370 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf