Vishay/Dale MDP1403470RGE04
MDP1403470RGE04 picture photo
Mfg. Part Number
MDP1403470RGE04
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 470 OHM 14DIP
Datasheet Download
MDP1403470RGE04.pdf
Availability of MDP1403470RGE04
QUANTITY
MDP1403470RGE04 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDP1403470RGE04
Internal Part NumberEIS-MDP1403470RGE04
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMDP
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.750" L x 0.250" W (19.05mm x 6.35mm)
Height0.155" (3.94mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDP1403470RGE04
Related LinksMDP1403, MDP1403470RGE04 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MDP1403470RGE04 Details Description
Related parts for MDP1403470RGE04
RES SMD 237KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A 6TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA datasheet.pdf
MODULE MINI-MAG 1PORT 1000BASE-T datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FILTER EMI 470 PF C TYPE SMT datasheet.pdf