Vishay/Dale MDP16031K50GE04
MDP16031K50GE04 picture photo
Mfg. Part Number
MDP16031K50GE04
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16DIP
Datasheet Download
MDP16031K50GE04.pdf
Availability of MDP16031K50GE04
QUANTITY
MDP16031K50GE04 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDP16031K50GE04
Internal Part NumberEIS-MDP16031K50GE04
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case16-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package16-DIP
Size / Dimension0.850" L x 0.250" W (21.59mm x 6.35mm)
Height0.155" (3.94mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDP16031K50GE04
Related LinksMDP1603, MDP16031K50GE04 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MDP16031K50GE04 Details Description
Related parts for MDP16031K50GE04
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
INTERBUS MASTER PROTOCOL CHIP datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E VIOLET datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf