Vishay/Dale MDP160327K0GE04
MDP160327K0GE04 picture photo
Mfg. Part Number
MDP160327K0GE04
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 16DIP
Datasheet Download
MDP160327K0GE04.pdf
Availability of MDP160327K0GE04
QUANTITY
MDP160327K0GE04 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDP160327K0GE04
Internal Part NumberEIS-MDP160327K0GE04
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case16-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package16-DIP
Size / Dimension0.850" L x 0.250" W (21.59mm x 6.35mm)
Height0.155" (3.94mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDP160327K0GE04
Related LinksMDP1603, MDP160327K0GE04 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MDP160327K0GE04 Details Description
Related parts for MDP160327K0GE04
SWITCH LEVER SPDT 5A .187QC 125V datasheet.pdf
CONN DB44 MALE HD CRIMP NICKEL datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 14-SOIC datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
1X1 MAG45 4N2 417 G/Y & G LE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf