Vishay/Dale MDP16036K80GE04
MDP16036K80GE04 picture photo
Mfg. Part Number
MDP16036K80GE04
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 16DIP
Datasheet Download
MDP16036K80GE04.pdf
Availability of MDP16036K80GE04
QUANTITY
MDP16036K80GE04 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDP16036K80GE04
Internal Part NumberEIS-MDP16036K80GE04
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case16-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package16-DIP
Size / Dimension0.850" L x 0.250" W (21.59mm x 6.35mm)
Height0.155" (3.94mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDP16036K80GE04
Related LinksMDP1603, MDP16036K80GE04 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MDP16036K80GE04 Details Description
Related parts for MDP16036K80GE04
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.6V SNT-4A datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 13.84MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 223MA 2.648 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK/LDO SYNC 50MA 32QFN datasheet.pdf