Delta Electronics MDS-100BPS15 BA
MDS-100BPS15 BA picture photo
Mfg. Part Number
MDS-100BPS15 BA
Brief Description
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Datasheet Download
MDS-100BPS15 BA.pdf
Availability of MDS-100BPS15 BA
QUANTITY
MDS-100BPS15 BA Order Process
Ship out your order
Specifications of MDS-100BPS15 BA
Internal Part NumberEIS-MDS-100BPS15 BA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsMDS-100BPSxx B CB Test Certificate
MDS-100BPSxx B EC Declaration of Conformity
MDS-100BPS15xx UL Cert
Featured ProductPower Management Solutions
Standard Package1
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)5.3A
Power (Watts)100W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation4.0kV (4000V)
Efficiency88%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension4.00" L x 2.00" W x 1.25" H (101.6mm x 50.8mm x 31.8mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCB, CE, CSA, cULus, cURus
Power (Watts) - Max80W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDS-100BPS15 BA
Related LinksMDS-100, MDS-100BPS15 BA Datasheet, Delta Electronics Distributor
MDS-100BPS15 BA Details Description
Related parts for MDS-100BPS15 BA
CONN HEADER 2MM 10POS R/A .112" datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A W/CONN 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
VARISTOR 19.6V 80A 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5POS 3.5MM BLACK PCB datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 550MA 250 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
PNL MNT 110V GREEN 3MM datasheet.pdf
LED COB CXB3590 5700K WHT SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A M12 datasheet.pdf