SL Power Electronics - Manufacturer of Condor/Ault Brands ME40A2403N01
ME40A2403N01 picture photo
Mfg. Part Number
ME40A2403N01
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
CLASS II DESKTOP 24V 40W
Datasheet Download
ME40A2403N01.pdf
Availability of ME40A2403N01
QUANTITY
ME40A2403N01 Order Process
Ship out your order
Specifications of ME40A2403N01
Internal Part NumberEIS-ME40A2403N01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ME40A2403N01
ME40A2403N01 Details Description
Related parts for ME40A2403N01
ANTENNA 868MHZ 1/2 WAVE DIPOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 35V X5R 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 16DIP datasheet.pdf
RES 100K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DURA WRAP 2 1/2" BLACK 25' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 0.226 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MGRID 2MM DUAL ROW SMT HDR 36 CK datasheet.pdf