Sunon ME92252V1-000U-A99
ME92252V1-000U-A99 picture photo
Mfg. Part Number
ME92252V1-000U-A99
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
ME92252V1-000U-A99.pdf
Availability of ME92252V1-000U-A99
QUANTITY
ME92252V1-000U-A99 Order Process
Ship out your order
Specifications of ME92252V1-000U-A99
Internal Part NumberEIS-ME92252V1-000U-A99
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDR MagLev Fan Series
RoHS InformationRoHS Certificate
Featured ProductME Series Fans
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesDR MagLev®
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow51.5 CFM (1.46m³/min)
Static Pressure0.150 in H2O (37.4 Pa)
Bearing TypeVapo-Bearing™
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAutoRestart
Noise34 dB(A)
Power (Watts)2.10W
RPM3000 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.087A
Voltage Range10 ~ 27.6VDC
Life Expectancy70000 hrs @ 40°C
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT)
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ME92252V1-000U-A99
Related LinksME92252V1, ME92252V1-000U-A99 Datasheet, Sunon Distributor
ME92252V1-000U-A99 Details Description
Related parts for ME92252V1-000U-A99
DIODE ZENER 6.8V 1W SMA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
FILTER BAND PASS 2.9GHZ SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 1W datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 182MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
EMI FILTER PI TYPE datasheet.pdf
15POS F H.D FILT.TY4 FRT/REAR datasheet.pdf