TDK Corporation MEA1210PH220T001
MEA1210PH220T001 picture photo
Mfg. Part Number
MEA1210PH220T001
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER LC 22PF 100MA 0504
Datasheet Download
MEA1210PH220T001.pdf
Availability of MEA1210PH220T001
QUANTITY
MEA1210PH220T001 Order Process
Ship out your order
Specifications of MEA1210PH220T001
Internal Part NumberEIS-MEA1210PH220T001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesMEA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC
Number of Channels2
Center / Cutoff Frequency400MHz (Cutoff)
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current100mA
ValuesC = 22pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case0504 (1210 Metric), Array, 6 PC Pad
Size / Dimension0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Height0.024" (0.60mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MEA1210PH220T001
Related LinksMEA1210P, MEA1210PH220T001 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MEA1210PH220T001 Details Description
Related parts for MEA1210PH220T001
IC DAC DUAL SERIAL 13BIT 16-QSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PWR 8-BIT SHIFT REGIS 20-SOIC datasheet.pdf
RES 1.23K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
T-BEAM RCVR FET TIMER 600V CABLE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC 28-MLF datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf