TDK Corporation MEM1608D201RT001
MEM1608D201RT001 picture photo
Mfg. Part Number
MEM1608D201RT001
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER 3-TERM SMD
Datasheet Download
MEM1608D201RT001.pdf
Availability of MEM1608D201RT001
QUANTITY
MEM1608D201RT001 Order Process
Ship out your order
Specifications of MEM1608D201RT001
Internal Part NumberEIS-MEM1608D201RT001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MEM1608D201RT001
Related LinksMEM1608D, MEM1608D201RT001 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MEM1608D201RT001 Details Description
Related parts for MEM1608D201RT001
INDICATOR PANEL MOUNT 6MM RED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 3.83M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT EGG.0B.305. FOR 5LV datasheet.pdf
KIT EVALUATION MAX1455 datasheet.pdf
CONN HOUSING 34POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 124POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
GUIDE RAIL 160MM 2.5M GROOVE datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf