Bourns Inc. MF-R135-AP-99
MF-R135-AP-99 picture photo
Mfg. Part Number
MF-R135-AP-99
Datasheet Download
MF-R135-AP-99.pdf
Availability of MF-R135-AP-99
QUANTITY
MF-R135-AP-99 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF-R135-AP-99
Internal Part NumberEIS-MF-R135-AP-99
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMultifuse® Resettable fuses
ESD Protection Products
RoHS InformationMF-R Series Material Declaration
PCN Design/SpecificationMF Cert Mark Aug/2015
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesMF-R
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Max30V
Current - Max40A
Current - Hold (Ih) (Max)1.35A
Current - Trip (It)2.7A
R Min/Max0.065 ~ 0.115 Ohm
Time to Trip7.3s
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF-R135-AP-99
Related LinksMF-R13, MF-R135-AP-99 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MF-R135-AP-99 Details Description
Related parts for MF-R135-AP-99
IC EEPROM 64KBIT 200NS 28DIP datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 02 POS .197 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 480MA 690 MOHM datasheet.pdf
CONN SSL HDR 2POS 3.5MM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 8POS TIN datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1A 50V DBS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A DO214AB datasheet.pdf