Bourns Inc. MF-RX014/250U-A5-2
MF-RX014/250U-A5-2 picture photo
Mfg. Part Number
MF-RX014/250U-A5-2
Brief Description
FUSE PTC RESETTABLE
Datasheet Download
MF-RX014/250U-A5-2.pdf
Availability of MF-RX014/250U-A5-2
QUANTITY
MF-RX014/250U-A5-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF-RX014/250U-A5-2
Internal Part NumberEIS-MF-RX014/250U-A5-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMultifuse® Resettable fuses
RoHS InformationMF-RX/250 Material Declaration
PCN Design/SpecificationMF Cert Mark Aug/2015
PCN Assembly/OriginMF-RX/250,MF-R/600 Series May/2013
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesMF-RX/250
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max250V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)145mA
Current - Trip (It)-
R Min/Max3.500 ~ 6.500 Ohm
Time to Trip-
Package / CaseRadial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF-RX014/250U-A5-2
Related LinksMF-RX014/, MF-RX014/250U-A5-2 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MF-RX014/250U-A5-2 Details Description
Related parts for MF-RX014/250U-A5-2
IC SUPERVISOR MPU 3.08V SC70-3 datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
BOTTLE 8 OZ ONE-TOUCH NATURAL SQ datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 40W datasheet.pdf
CONN HEADR .079" 8POS VERT TIN datasheet.pdf
RES 5.83K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
SCZ 3.81/09/180FZE SN BK BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf