Bourns Inc. MF-RX375-AP-99
MF-RX375-AP-99 picture photo
Mfg. Part Number
MF-RX375-AP-99
Brief Description
FUSE PTC RESETTABLE 3.75A
Datasheet Download
MF-RX375-AP-99.pdf
Availability of MF-RX375-AP-99
QUANTITY
MF-RX375-AP-99 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF-RX375-AP-99
Internal Part NumberEIS-MF-RX375-AP-99
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMultifuse® Resettable fuses
RoHS InformationMF-RX Series Material Declaration
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF-RX375-AP-99
Related LinksMF-RX37, MF-RX375-AP-99 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MF-RX375-AP-99 Details Description
Related parts for MF-RX375-AP-99
FIXED IND 15UH 1.5A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 6A AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 47.6V 3KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC TXRX RS485 60V 250KBPS 8DFN datasheet.pdf
RES 252 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
OSC XO 320.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X8R AXIAL datasheet.pdf
2 X 5 CONNECTOR datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 16 V datasheet.pdf