Bourns Inc. MF-SM013/250V-0
MF-SM013/250V-0 picture photo
Mfg. Part Number
MF-SM013/250V-0
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
FUSE RESETTABLE
Datasheet Download
MF-SM013/250V-0.pdf
Availability of MF-SM013/250V-0
QUANTITY
MF-SM013/250V-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF-SM013/250V-0
Internal Part NumberEIS-MF-SM013/250V-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMultifuse® Resettable fuses
ESD Protection Products
RoHS InformationMF-SM/250V Material Declaration
PCN Design/SpecificationMF Cert Mark Aug/2015
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesMF-SM
PackagingBulk
Voltage - Max250V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)130mA
Current - Trip (It)-
R Min/Max6.500 ~ 12.00 Ohm
Time to Trip-
Package / Case2-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF-SM013/250V-0
Related LinksMF-SM01, MF-SM013/250V-0 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MF-SM013/250V-0 Details Description
Related parts for MF-SM013/250V-0
OSC 5.0V PROG CMOS OE 50PPM datasheet.pdf
VERTICAL REC PWRBLADE datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWR 8-BIT SHIFT REGIS 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V 10% AXIAL datasheet.pdf
HOUSING PLSTC GRN 2.95"LX0.59"W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf