Honeywell Sensing and Productivity Solutions MF010-1-LC2
MF010-1-LC2 picture photo
Mfg. Part Number
MF010-1-LC2
Manufacturer
Product Category
Gas Sensors
Brief Description
MF010 LOW TEMP OXYGEN SENSOR
Datasheet Download
MF010-1-LC2.pdf
Availability of MF010-1-LC2
QUANTITY
MF010-1-LC2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF010-1-LC2
Internal Part NumberEIS-MF010-1-LC2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyGas Sensors
SeriesMF010
TypeOxygen
Oxygen Range1 mbar ~ 1000 mbar
Accuracy±2%
Output0 V ~ 10 V
Operating Temperature-10°C ~ 50°C
Voltage - Supply22.8 V ~ 25.2 V
Current - Supply500mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF010-1-LC2
Related LinksMF010, MF010-1-LC2 Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
MF010-1-LC2 Details Description
Related parts for MF010-1-LC2
IDC CABLE - HKC24H/AE24G/HKC24H datasheet.pdf
IC LINE RCVR RS485 QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 25.78MM datasheet.pdf
TOP MOUNT 8 OUTLET CONNECT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf