Murata Electronics North America MF2400PS-AL0901
MF2400PS-AL0901 picture photo
Mfg. Part Number
MF2400PS-AL0901
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
MF2400PS-AL0901.pdf
Availability of MF2400PS-AL0901
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MF2400PS-AL0901 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF2400PS-AL0901
Internal Part NumberEIS-MF2400PS-AL0901
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MF2400PS-AL0901 today.
SeriesMF2400PS-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeQFN
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MF2400PS-AL0901
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMF2400P, MF2400PS-AL0901 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MF2400PS-AL0901 Details Description
Related parts for MF2400PS-AL0901
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.63V WD 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 24POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf