Cantherm MF51B333F3470
MF51B333F3470 picture photo
Mfg. Part Number
MF51B333F3470
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC PREC 33K OHM 1%
Datasheet Download
MF51B333F3470.pdf
Availability of MF51B333F3470
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MF51B333F3470 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF51B333F3470
Internal Part NumberEIS-MF51B333F3470
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesMF51B
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±1%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-20°C ~ 250°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseBead, Glass
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF51B333F3470
Related LinksMF51B3, MF51B333F3470 Datasheet, Cantherm Distributor
MF51B333F3470 Details Description
Related parts for MF51B333F3470
IC AMP HBT 850MHZ SOT-89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 20A LPDS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
REED RELAY SPST 0.5A 24V datasheet.pdf