Cantherm MF52A153J3470
MF52A153J3470 picture photo
Mfg. Part Number
MF52A153J3470
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 15K OHM 5%
Datasheet Download
MF52A153J3470.pdf
Availability of MF52A153J3470
QUANTITY
MF52A153J3470 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF52A153J3470
Internal Part NumberEIS-MF52A153J3470
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesMF52
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C15k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/503470K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max50mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF52A153J3470
Related LinksMF52A1, MF52A153J3470 Datasheet, Cantherm Distributor
MF52A153J3470 Details Description
Related parts for MF52A153J3470
DIODE GEN PURP 200V 10A TO220AC datasheet.pdf
OSC XO 66.666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL/TRPL SOT23-5 datasheet.pdf
TAPE LOW STATIC POLYIMIDE FILM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 898K OHM 1/8W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
DIODE FAST REC R9G 1100A 1800V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DIODE GP 1200V 150A DO-8 datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 18GHZ datasheet.pdf