Cantherm MF52A473G3380
MF52A473G3380 picture photo
Mfg. Part Number
MF52A473G3380
Brief Description
THERMISTOR NTC 47K OHM 2%
Datasheet Download
MF52A473G3380.pdf
Availability of MF52A473G3380
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MF52A473G3380 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF52A473G3380
Internal Part NumberEIS-MF52A473G3380
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C47k
Resistance Tolerance±2%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/503380K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max50mW
Length - Lead Wire-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF52A473G3380
Related LinksMF52A4, MF52A473G3380 Datasheet, Cantherm Distributor
MF52A473G3380 Details Description
Related parts for MF52A473G3380
IC MPU/RESET CIRC 1.80V SC70-4 datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SHEET FERRITE 200X300MM datasheet.pdf
MAGAMOLE REPLACEMENT MAG W/GR/BK datasheet.pdf
RES 407K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 20A datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS VERT GOLD datasheet.pdf