Cantherm MF52F222F3470
MF52F222F3470 picture photo
Mfg. Part Number
MF52F222F3470
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 1%
Datasheet Download
MF52F222F3470.pdf
Availability of MF52F222F3470
QUANTITY
MF52F222F3470 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF52F222F3470
Internal Part NumberEIS-MF52F222F3470
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesMF52
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±1%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/503470K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max50mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF52F222F3470
Related LinksMF52F2, MF52F222F3470 Datasheet, Cantherm Distributor
MF52F222F3470 Details Description
Related parts for MF52F222F3470
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR L6390/STGP10NC60 datasheet.pdf
FIXED IND 30NH 270MA 580 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 32POS datasheet.pdf
RES 98.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 600VAC SCREW datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf