Cantherm MF52F503F3950
MF52F503F3950 picture photo
Mfg. Part Number
MF52F503F3950
Brief Description
THERMISTOR NTC 50K OHM 1%
Datasheet Download
MF52F503F3950.pdf
Availability of MF52F503F3950
QUANTITY
MF52F503F3950 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF52F503F3950
Internal Part NumberEIS-MF52F503F3950
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C50k
Resistance Tolerance±1%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/503950K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max50mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF52F503F3950
Related LinksMF52F5, MF52F503F3950 Datasheet, Cantherm Distributor
MF52F503F3950 Details Description
Related parts for MF52F503F3950
SW ROTARY SP 6A NONSH 2POS 125V datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
4.2MM WTB VTHDR W/O MNTFLG datasheet.pdf
ANT EMB NANO 802.11BA RG113 IPEX datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKING COLLAR LETTERS datasheet.pdf
11+11 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
IC FPGA 196 I/O 356BGA datasheet.pdf
IC VOICEPORT 2CH SLIC 150V 24QFN datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf