Cantherm MF72-010D7
MF72-010D7 picture photo
Mfg. Part Number
MF72-010D7
Brief Description
ICL 10 OHM 20% 1A 9MM
Datasheet Download
MF72-010D7.pdf
Availability of MF72-010D7
QUANTITY
MF72-010D7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF72-010D7
Internal Part NumberEIS-MF72-010D7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
R @ 25°C10 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max1A
R @ Current0.616 Ohm
Diameter0.354" (9.0mm)
Approvals-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF72-010D7
Related LinksMF72-, MF72-010D7 Datasheet, Cantherm Distributor
MF72-010D7 Details Description
Related parts for MF72-010D7
FIXED IND 1UH 19A 1.56 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN CMC TERM FEMALE GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 700 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf