Cantherm MF72-080D11
MF72-080D11 picture photo
Mfg. Part Number
MF72-080D11
Brief Description
ICL 80 OHM 20% 1.2A 13MM
Datasheet Download
MF72-080D11.pdf
Availability of MF72-080D11
QUANTITY
MF72-080D11 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF72-080D11
Internal Part NumberEIS-MF72-080D11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
R @ 25°C80 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max1.2A
R @ Current1.656 Ohm
Diameter0.511" (13mm)
Approvals-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF72-080D11
Related LinksMF72-, MF72-080D11 Datasheet, Cantherm Distributor
MF72-080D11 Details Description
Related parts for MF72-080D11
SWITCH PUSH 4PST 5A 250V datasheet.pdf
DISPLAY 0.8" SGL 565NM GRN SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.21K OHM 1% 10W datasheet.pdf
MCU ARM 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf