Yageo MFN-25FRF52-12R
MFN-25FRF52-12R picture photo
Mfg. Part Number
MFN-25FRF52-12R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 12 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFN-25FRF52-12R.pdf
Availability of MFN-25FRF52-12R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MFN-25FRF52-12R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFN-25FRF52-12R
Internal Part NumberEIS-MFN-25FRF52-12R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFN
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFN-25FRF52-12R
Related LinksMFN-25F, MFN-25FRF52-12R Datasheet, Yageo Distributor
MFN-25FRF52-12R Details Description
Related parts for MFN-25FRF52-12R
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
QKE PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
LEAD TEST MINI-HOOK 6" 10PCS datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
ICL 10 OHM 25% 5A 19.56MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
FERRULE, INNER datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 36V SMD datasheet.pdf