Yageo MFN-25FRF52-3K3
MFN-25FRF52-3K3 picture photo
Mfg. Part Number
MFN-25FRF52-3K3
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFN-25FRF52-3K3.pdf
Availability of MFN-25FRF52-3K3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MFN-25FRF52-3K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFN-25FRF52-3K3
Internal Part NumberEIS-MFN-25FRF52-3K3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFN
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFN-25FRF52-3K3
Related LinksMFN-25F, MFN-25FRF52-3K3 Datasheet, Yageo Distributor
MFN-25FRF52-3K3 Details Description
Related parts for MFN-25FRF52-3K3
RES SMD 39 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIMM DDRII 240POS VERT 15AU datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 40W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A QD 28-QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MICRO 100C S 6" RBW JACKS datasheet.pdf
10UF 50V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf