Yageo MFR-25FBF52-105R
MFR-25FBF52-105R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-105R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 105 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-105R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-105R
QUANTITY
MFR-25FBF52-105R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-105R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-105R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-105R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-105R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-105R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-105R
CONN SOCKET 52POS R/A .050" GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 1.98K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 22V 0603 datasheet.pdf
CAP CER 8PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 650MA 190 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf